Emocje podczas meczu

d26bb8c086830d25507ec4d06b613df936748049

W niedzielę (15 czerwca) na stadionie im. Włodzimierza Smolarka odbył się pierwszy w historii mecz, w którym zmierzyli się Samorządowcy z Mieszkańcami Aleksandrowa. Obie drużyny walczyły o Puchar Burmistrza Jacka Lipińskiego. Po niezwykle emocjonującym widowisku, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Samorządowców 4:3 (1:2).

- To był mecz, który w pamięci wielu kibiców pozostanie na długo. Chciałbym pogratulować obu zespołom i zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy są wygranymi. Cieszę się, że wielu aleksandrowian zgłosiło swoją kandydaturę do gry. Zapewniam, że on zostanie w tradycji Dni Aleksandrowa – powiedział burmistrz Jacek Lipiński.

A emocji nie brakowało. Już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Bohdziul, który zdobył bramkę dla Mieszkańców. Jednak do wyrównania po rzucie karnym doprowadził grający trener Samorządowców Michał Bistuła. Tuż przed końcem pierwszej połowy drużyna prowadzona przez odkrywcę talentu Włodzimierza Smolarka – Mirosława Westfala, za sprawą Artura Sikory zdobyła gola.

Na początku drugiej części spotkania warunki gry podyktowane były przez Mieszkańców, co przełożyło się na zdobycie trzeciego gola. A dorobek strzelecki podwyższył ponownie Artur Sikora. Wydawało się, że to podopieczni trenera Mirosława Westfala wygrają. Krzysztof Szabela reprezentujący Samorządowców zaskoczył drużynę i kibiców, a w szczególności bramkarza. Z 40 metrów oddał strzał pod poprzeczkę. Ten gol poderwał podopiecznych Michała Bistuły do gry. W konsekwencji po golach Bartłomieja Grąbkowskiego i Łukasza Wijaty, drużyna Samorządowców uniosła zdobyty puchar.

Piłkarze zagrali 2 razy 35 minut. W przerwie dla najmłodszych odbył się konkurs żonglerki. Każda osoba otrzymała piłkę z autografem Ebiego Smolarka, natomiast zwycięzca dodatkowo biografię Włodzimierza Smolarka z autografem Ebiego.

Samorządowcy i Przyjaciele – Mieszkańcy Aleksandrowa 4:3 (1:2)

Bramki: Mateusz Bohdziul (2 min.), Michał Bistuła (25 min.), Artur Sikora (34 i 43 min.), Krzysztof Szabela (50 min.), Bartłomiej Grąbkowski (65 min.) i Łukasz Wijata (69 min.).

Samorządowcy: Ireneusz Jurek, Marcin Olszycki, Mariusz Nowak, Patryk Kołakowski, Adam Hanajczyk, Adam Twardowski, Cezary Duraj, Konrad Lewicki (kpt.), Artur Ilski, Tomasz Soboń, Adam Westfal, Jacek Falkenberg, Krzysztof Szabela, Łukasz Wijata, Bartłomiej Grąbkowski i Michał Bistuła (grający trener),

Mieszkańcy: Piotr Tomczyk, Daniel Stamenić, Szymon Pastusiak, Bogusz Raczyński, Robert Pogorzelski (kpt.), Artur Sikora, Jarosław Gliński, Marcin Lange, Marcin Janicki, Adam Osieja, Mateusz Bohdziul, Jakub Jasiak, Grzegorz Lewandowski, Sylwester Stasiak, Adam Sikorski, Jarosław Lis, Michał Kołsut, Jarosław Skonieczka, Piotr Krajewski i Marcin Nowak. Trener Mirosław Westfal.

Sędziowali: Kamil Kmieć (główny), Kamil Osajda i Jakub Bistuła (boczni).

Fotorelację z meczu znajdziemy na oficjalnej stronie facebooka Aleksandrowa Łódzkiego.