Biznesowa Liga Pomocy – konferencja w Aleksandrowie

15c8774e5e3cfaaaa86570f984d056d455c65da2

14 maja 2014 roku, podczas specjalnej konferencji prasowej w Aleksandrowie Łódzkim, IQ Sport Advisory Group wraz z Burmistrzem Aleksandrowa Łódzkiego i firmą Magellan S.A. zainaugurowała II edycję sportowo-charytatywnej akcji „Biznesowa Liga Pomocy”. W tym roku w meczu charytatywnym łódzcy biznesmeni reprezentujący rozmaite branże spotkają się na boisku z przedsiębiorcami z Trójmiasta, aby zagrać dla małych pacjentów szpitala w Łęczycy. Akcję wspierają znani piłkarze i trenerzy Czesław Michniewicz oraz Michał Probierz.

Spotkanie prasowe inaugurujące II edycję „Biznesowej Ligi Pomocy” odbyło się w siedzibie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Już 14 czerwca 2014 r. na stadionie im. Włodzimierza Smolarka zostanie rozegrany mecz: Łódzkie kontra Trójmiasto. W drużynie łódzkiego biznesu wystąpią przedstawiciele m.in. takich firm, jak: Noble Bank, Deloitte, CC Group, WIK-BUD czy STORM Media.

- Działamy globalnie, ale myślimy lokalnie, dlatego też chętnie przyłączamy się do inicjatywy – mówi Michał Kaczorowski z Noble Bank. – Udział w meczu to jedyna okazja, aleby zagrać ze sportowcami, który dużo osiągnęli w swojej karierze i poczucia prawdziwej piłkarskiej atmosfery – dodaje.

Pokazuje to, że „Biznesowa Liga Pomocy” to inicjatywa, która wpisała się już w działania społeczne łódzkich firm i jednoczy przedsiębiorców wokół szczytnego celu. W tym roku celem wydarzenia jest zebranie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego na Oddział Dziecięcy Szpitala w Łęczycy. Dochód z meczu zostanie przeznaczony m.in. na sfinansowanie zakupu skanera naczyń krwionośnych oraz pulsoksymetru (urządzenia do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi).

– Zależy nam, aby być obecnym w życiu lokalnej społeczności. Dlatego zdecydowaliśmy się na współtworzenie Biznesowej Ligi Pomocy, która skupia środowisko biznesowe w szczytnym celu. Działamy w sektorze medycznym i tym bardziej cieszy nas, że w tym roku pomożemy szpitalowi w Łęczycy  – mówi Krzysztof Kawalec, Prezes Magellan S.A.

Mecz będzie też intersującym widowiskiem sportowym i okazją do wspólnych zdjęć, autografów i spotkań ze znanymi piłkarzami, którzy zagrają w barwach „Biznesowej Ligi Pomocy”, m.in. Radosławem Matusiakiem – najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej edycji BLP, Jarosławem Bieniukiem, Adrianem Budką i Krzysztofem Ostrowskim.

- Zawsze chciałem zbudować firmę, która robiłaby wielkie rzeczy. Inicjatywa „Biznesowej Ligi Pomocy” jest pierwszym krokiem do spełnienia tego celu  – tłumaczy Marcin Ciącio z IQ Sport Bieniuk Advisory.

Honorowy patronat nad „Biznesową Ligą Pomocy” objęli: Wojewoda Łódzki, Pani Jolanta Chełmińska;  Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Witold  Stępień;  Poseł Sejmu R.P., Pani Agnieszka Hanajczyk oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pani Joanna Skrzydlewska.

W „Biznesowej Lidze Pomocy” mogą zagrać reprezentanci firm, którzy wykupią zgłoszenia-cegiełki o wartości 1.000 zł.

 Szczegółowe informacje na temat „Biznesowej Ligi Pomocy” można uzyskać pod adresem e-mail: mecz@iqsport.co

 

 

Na zdjęciu: Od lewej: Marcin Ciącio, IQ Advisory Group; Poseł na Sejm, Agnieszka Hanajczyk, Były reprezentant Polski, Radosław Matusiak; Iga Kuczyńska z Deloitte, Prezes Magellan S.A., Krzysztof Kawalec; Michał Kaczorowski z Noble Bank; Poseł do Parlamentu Europejskiego, Joanna Skrzydlewska; Skarbnik Aleksandrowa Łódzkiego, Grzegorz Siech.

No Comments

Dodaj komentarz